Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Intrebare
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Intrebare

La dosarul depus la Judecatorie pentru infiintarea unei Asociatii trebuie sa punem si chitanta din care reiese ca am achitat la CEC sau la AFP o taxa de 20 de RON.
Catre cine platim aceasta taxa?
AFP
Taxa de timbru judiciar este de 19 lei ... Taxele judiciare de timbru se platesc in numerar, prin virament, sau in sistem on-line, in contul bugetului de stat, la unitatea Trezoreriei Statului in raza careia debitorul isi are domiciliul sau, dupa caz, sediul fiscal.