Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Tentativă de viol de care am încercat să scap ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Tentativă de viol de care am încercat să scap lovind agresorul cu o sticlă în cap, după care am fugit la poliție dar am fost arestat. Acum sunt cercetat pentru vătămare corporală, ce ar trebui să fac?

Buna ziua ! Ieri dimineata in jurul orei doua am fost chemat de un preieten sa ii conduc masina ca era beat si drogat ! Am mers cu el iar el a folosit intimidearea si mi-a dat droguri si mie nu stiu ce mi-a dat am umblat toata noapte cu el ! In tot timpul acesta el a condus masina . Pe parcursul seri m-a si fortat sa beau, am luat cateva guri ca sa il calmez . Spre dimineata am ramas fara motorina iar el a devenit foarte nervos ca se certa cu prietena lui ! Din senin a inceput sa ma loveasca si sa isi dechida pantaloni si sa ma puna sa ii sug penisul in fata camerei sa vada prietena lui ! In incercare de a scapa l-am lovit cu o sticla de bautura si i-am crapat capul ! Dupa acea asta am alergat disperat la ce-a mai apropiata sectie de politie ! Am ajuns acolo am declarat ce si cum iar dupa aceasta am fost arestat cum ca sunt suspect de vatamare corporala
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,
Solicitati un consult la INML sa se constate toate contuziile pe care le-ati suferit si angajati-va avocat!
Problema dvs. nu e deloc simpla, luati-va un avocat specializat in penal, discutam despre droguri, despre condus masina drogat, despre prieten cu dvs care nu stiti daca v-a drogat sau nu v-a drogat, din punctul meu de vedere vatamarea corporala e infactiunea cea mai redusa ca pericol social aici si cu cei mai putini ani de puscarie ca pedeapsa. Sincer!!!
Fată dragă, te rog să reciteşti cu foarte mare atenție cele spuse de tine şi apoi să răspunzi la o intrebare: Tu te crezi?

Florin31qq a scris:

Buna ziua ! Ieri dimineata in jurul orei doua am fost chemat de un preieten sa ii conduc masina ca era beat si drogat ! Am mers cu el iar el a folosit intimidearea si mi-a dat droguri si mie nu stiu ce mi-a dat am umblat toata noapte cu el ! In tot timpul acesta el a condus masina . Pe parcursul seri m-a si fortat sa beau, am luat cateva guri ca sa il calmez . Spre dimineata am ramas fara motorina iar el a devenit foarte nervos ca se certa cu prietena lui ! Din senin a inceput sa ma loveasca si sa isi dechida pantaloni si sa ma puna sa ii sug penisul in fata camerei sa vada prietena lui ! In incercare de a scapa l-am lovit cu o sticla de bautura si i-am crapat capul ! Dupa acea asta am alergat disperat la ce-a mai apropiata sectie de politie ! Am ajuns acolo am declarat ce si cum iar dupa aceasta am fost arestat cum ca sunt suspect de vatamare corporala

Shakur28, utilizator