Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Furt calificat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Furt calificat

Eu impreuna cu doua prietene am furat din mall Bacau din magazinul Dm mai multe produse cosmetie in valoare de 650 de ron si produsele au fost date inapoi initial am zis ca pe acele fete nu le cunosc dar dupa am recunoscut si am fost la politie am dat declaratie acuma ce urmeaza fac puscarie va rog ajutati-ma sunt disperat!!! Ce o sa patesc
AdiTop12, utilizator
Nu o sa faceti închisoare dar sa aveti grija sa nu mai faceti asa ceva.
Si ce o sa patim pe viitor ca avem dosar penal si ne da amenda administrativa sau ce se poate intampla in cel mai rau caz
O sa avem cazier?
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu o sa faceti închisoare dar sa aveti grija sa nu mai faceti asa ceva.

AdiTop12, utilizator
Cel mai rau ar fi o pedeapsă cu suspendare sau închisoare dar de0inde de mai multe lucruri.
Ar trebui să apelați la avocat daca vreti o analiza de amănunt ă cazului.

Aveti însă sanse sa scăpați de condamnare si cazier.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Pai ideea este ca produsele s-au dat inapoi acuma eu sj cu o fata avem 18 ani iar celalta fata 17 ani noi am spus adevarul la politie si nickunul nu are antecedente penale intrebarea este orice am face o sa avem cazierul patat?
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Cel mai rau ar fi o pedeapsă cu suspendare sau închisoare dar de0inde de mai multe lucruri.
Ar trebui să apelați la avocat daca vreti o analiza de amănunt ă cazului.

Aveti însă sanse sa scăpați de condamnare si cazier.

Aveti sanse sa nu aveti cazier niciunul.