Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia unica fiscala online
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia unica fiscala online

Buna ziua!
Intrebare:
Intra in aceeasi categorie, declaratia fiscala online a romanilor din diaspora?
Sau trebuie alt tip de formular?Care?
Multumesc anticipat!
Poate va referiti la asta [ link extern ]
Sau poate va referiti la obligația de depunere a chestionarelor privind stabilirea rezidenței fiscale pentru persoanele fizice care pleacă din ţară pentru o perioadă sau mai multe perioade de şedere în străinătate care depăşesc în total 183 de zile, pe parcursul oricărui interval de 12 luni consecutive. Ei au obligaţia completării şi depunerii formularului "Chestionar pentru stabilirea rezidenţei fiscale a persoanei fizice la plecarea din România" pe care il gasiti la adresa [ link extern ]