Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decizie de impunere 2019 - PFA norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decizie de impunere 2019 - PFA norma de venit

Buna ziua,
Mi-am facut un PFA cu norma de venit in mai 2018 si atunci mi s-a spus ca la inceputul anului 2019 voi primi decizia de impunere cu sumele pe care trebuie sa le platesc pentru veniturile din 2018.
Nu am primit deocamdata nimic acasa, deci as vrea sa stiu daca voi primi asa ceva? Avand in vedere ca sunt cu norma de venit, teoretic pot sa-mi calculez cat ar trebui sa platesc, dar as prefera sa stiu exact cat trebuie sa platesc.

Multumesc
Acum este in vigoare declaratia unica si nu mai primiti acasa decizii de impunere. Odata completata decaratia unica, va arata acolo si cat aveti de plata si pana la ce termen.
Pentru anul trecut, daca nu stiti cum se calculeaza, mergeti de urgenta si va spun cei de la ghiseul de la finante cat aveti de plata si o si faceti pe loc.