Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acord vecin sediu social SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acord vecin sediu social SRL

Buna seara, doresc să-mi deschid un SRL fara angajat cu sediul social în apartamentul in care locuiesc. Imi trebuie acordul vecinilor tuturor vecinilor din scara,din bloc sau doar de la cei de la etajul meu și dedesubtul apartamentului meu?
Și în cazul în care un vecin este plecat in străinătate și nu am posibilitatea să intru în legătură cu el să-mi semneze acordul ce pot face? Mulțumesc.
Buna seara!
Aveti nevoie doar de acordul vecinilor care au pereti comuni cu apartamentul Dvs.: stanga-dreapta, sus-jos.
Ok, multumesc. Dar in cazul in care unul dintre ei este plecat din tara si nu am cum sa iau semnatura de la el ce ma sfatuiti sa fac?