avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Credit Casa De Ajutor
Discuție deschisă în Executare silită

Credit Casa De Ajutor

Buna ziua . In dec. 2011 , am luat un imprumut de la o Casa de Ajutor .
Pana la acesta data nu mi s-a comunicat ca voi fi executat silit ptr. diferenta de suma , nici contactat telefonic , nici in scris .
Acum au cerut incuviintarea executarii silite , 8 ani . Ce pot sa fac in acest caz ?

Multumesc .

Alte discuții în legătură

Angajatorul poate amana instituirea popririi salariale pana cand executorul trimite toate documentele stabilite prin lege znicolae9 znicolae9 Buna ziua , Suntem o mica firma recent infiintata ,care se confrunta cu o problema legata de instituirea unei popriri salariale. In fapt, am primit din ... (vezi toată discuția)
Cat timp este valabila o sentinta cu titlu executorie? marin_marin marin_marin am o masina in leasing. azi, mi-a venit un executor, la serviciu, sa-mi ia masina ptr ca,din ianuraie 2011, are sentinta cu titlul executoriu ptr a-mi lua ... (vezi toată discuția)
Cesiune creante ; creanta e prescrisa sau nu ? tazuu tazuu Am luat in 02.09.2008 o linie de credit cu card bussines atasat , pe o perioada de un an . Am platit-o in mare parte dar din diverse motive n-am reusit sa ... (vezi toată discuția)