Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii in constructii potrivit OUG 114/2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii in constructii potrivit OUG 114/2018

Buna ziua!

Am rugamintea sa ma lamuriti in privinta maririi salariului brut pt constructii.
Mentionez ca am o I.I. cu domeniu principal de activitate - constructii , caen 4120. Am 2 surse de venit: venit din constructii si din comert.
Am in total 4 salariati (2 necalificati care presteaza munca in constructii, 1 asistent de gestiune si 1 lucrator gestionar la magazin cu materiale de constructii, cu caen secundar aferent, pe comert).
Mai precizez faptul ca in urma unei analize, facuta in ultimii 3 ani, cifra de afaceri este cca 65% din constructii si cca 35% din comert.
Intrebarea mea: Caror salariati sunt obligata sa maresc salariul la 3000 lei brut/luna?

Multumesc si astept urgent un raspuns.
La toti salariatii sunteti obligata sa mariti salariul la 3000 lei brut/luna.