avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 843 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii in constructii potrivit OUG 114/2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii in constructii potrivit OUG 114/2018

Buna ziua!

Am rugamintea sa ma lamuriti in privinta maririi salariului brut pt constructii.
Mentionez ca am o I.I. cu domeniu principal de activitate - constructii , caen 4120. Am 2 surse de venit: venit din constructii si din comert.
Am in total 4 salariati (2 necalificati care presteaza munca in constructii, 1 asistent de gestiune si 1 lucrator gestionar la magazin cu materiale de constructii, cu caen secundar aferent, pe comert).
Mai precizez faptul ca in urma unei analize, facuta in ultimii 3 ani, cifra de afaceri este cca 65% din constructii si cca 35% din comert.
Intrebarea mea: Caror salariati sunt obligata sa maresc salariul la 3000 lei brut/luna?

Multumesc si astept urgent un raspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:47, 30 Ianuarie 2019
La toti salariatii sunteti obligata sa mariti salariul la 3000 lei brut/luna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Marire salar brut de la 01.01.2019 ionela11 ionela11 Buna ziua, Daca codul caen al firmei este 7112....este unul din codurile CAEN pentru care se maresc salariile brute in constructii.... si femeia de servici ... (vezi toată discuția)
Salariile celor din caen 3600 mirabelaanamaria mirabelaanamaria Buna ziua, am urmatorea situatie: CAEN principal 3811, Certificat constatator Registrul comertului pentru activitatii desfasurate la beneficiari Caen 3600, ... (vezi toată discuția)
Salariu minim brut domeniul construcțiilor electrad electrad Buna ziua, OUG 114/2018 a introdus salariul minim brut de 3000 lei pentru domeniul constructiilor. Firma mea are ca obiect principal de activitate fabricarea ... (vezi toată discuția)