Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Persoană fizică care vrea sa se asigure la sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Persoană fizică care vrea sa se asigure la sanatate

Buna ziua la o persoană fizică care face aproximativ 1500 ron lunar din anumite activitati si vrea sa se asigure la sanatate si sa plateasca datoriile fata de stat cam cit datorează lunar
george-neagu, moderator
Veti depune declaratia unica prin internet in care optati sa platiti pentru sase luni si sa fiti asigurat tot anul 2019, adica 6 x 208 lei. Plata o puteti face in totalitate odata cu depunerea declaratiei unice sau dupa, la caseria de la finante.