avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... legalizare sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

legalizare sentinta


Sunt mostenitoarea unui teren si doresc sa-i fac cadastrul.
Unde legalizez sentinta civila de partaj din anul 1947?Eu am originalul dar la Judecatorie mi-au spus sa ma duc la arhivele statului; am fost si am primit raspuns de la ei ca nu au mai gasit-o dar e inregistrata ca ar fi fost

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate elmarian10 elmarian10 Buna seara. Doreasc sa va expun urmatoarea situatie: la decesul parintilor mei am mostenit un teren agricol de 4 hectare impreuna cu cei trei frati ai mei. ... (vezi toată discuția)
Cerere la judecator pentru ca hotararea definitiva in partaj succesoral sa devina executorie? poiana teiului poiana teiului Am primit sentinta civila prin care instanta a consfintit partajul succesoral ca urmare a unei tranzactii intre noi (2 mostenitori directi) printr-o hotarare ... (vezi toată discuția)
Iesirea din indiviziune lorma lorma Buna ziua,am si eu o intrebare......Suntem 4 mostenitori pe un teren agricol,titlul de propietate original se afla la un unchi de al meu.Eu am spus ca ma ocup ... (vezi toată discuția)