Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum putem obtine o procura
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cum putem obtine o procura

Buna ziua, am nevoie de un sfat din partea D-stra. Am fost la o comisie medicala, cu mama, pentru a obtine un certificat cu un grad de handicap. Mama are 81 ani si are deja, cod de boala pentru Parkinson si Alzheimer, si acum are nevoie de insotitor. Pentru acest motiv am fost la comisia medicala, unde, medicul a considerat ca nu este necesar. Am inteles ca avem posibilitatea sa facem contestatie in termen de 30 zile prin contencios administrativ. Problema este ca nu putem obtine o procura din cauza bolilor, pentru a face o astfel de actiune si nu stim cum sa procedam pentru a o obtine. Multumesc anticipat!
Angajati un avocat si nu mai aveti nevoie de procura.
Si daca nu reusiti, depuneti totusi actiunea in numele mamei, semnati dvs. sa nu pierdeti termenul.
multumesc frumos pentru raspuns, dar am incercat deja, si nu mi-au primit cererea pe motiv ca , trebuie sa fie depusa personal de catre persoana in cauza sau sa vin cu procura.....iar la notariat, cand a vazut-o notarul, a refuzat eliberarea acestui act.....
Atunci angajati un avocat.