avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum se calculeaza pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum se calculeaza pensia alimentara

Buna ziua! as vrea sa stiu cum se calculeaza pensia alimentara stiu ca se retine 25% din venitul net.. de ex la mine pe fluturas la venitul net apare toata suma la un loc cu suplimentare si mici prime se ia in calcul si orele suplimentare sau se calculeaza doar salariu net fara suplimentare si prime?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 17:48, 3 Februarie 2019
Se raportează la venitul net cât luați în mână. Numai diurna și norma de hrană sunt excluse de la calculul pensiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia alimentara calculata cu tot cu sporuri Tommy D Tommy D Bună ziua, Am o întrebare care nu-mi dă pace de ceva vreme. Am divorțat in 2009 și de atunci plătesc o pensie alimentară raportată la venitul ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara Fmrs Fmrs Buna ziua am și eu chemare la divorț si o să plătesc pensiei alimentara fetiței mele . Întrebarea mea este : cum se calculează ?exact 1/4 din salariul ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara Carolina17 Carolina17 as vrea sa stiu in functie de ce anume se calculeaza pensia alimentara pt un copil ? salarul de incadrare este 2100lei iar in mana , cu sporuri si bonusuri, ia ... (vezi toată discuția)