Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum se calculeaza pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum se calculeaza pensia alimentara

Buna ziua! as vrea sa stiu cum se calculeaza pensia alimentara stiu ca se retine 25% din venitul net.. de ex la mine pe fluturas la venitul net apare toata suma la un loc cu suplimentare si mici prime se ia in calcul si orele suplimentare sau se calculeaza doar salariu net fara suplimentare si prime?
Se raportează la venitul net cât luați în mână. Numai diurna și norma de hrană sunt excluse de la calculul pensiei.