Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL inactiv din 2011, vreau sa il reactivez
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL inactiv din 2011, vreau sa il reactivez

Am fost plecat din tara, si am lasat de izbeliste o firma, firma este infiintata in 2009 in 2011 a devenit inactiva, am datorii pe ea de 5500 de ron. as dori sa stiu ce acte imi trebuie si unde trebuie sa ma duc sa imi incep activitatea din nou pe firma? ( sa o redeschid )
Va trebui intai sa platiti datoriile, care pe unde sunt si dupa aceea mergeti la ANAF cu chitantele de soldare a datoriilor si faceti cerere de activare cu data D.