Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... PROBLEMA CU AUTO AFLAT IN GARANTIE . HELP....!
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

PROBLEMA CU AUTO AFLAT IN GARANTIE . HELP....!

Buna seara, Va rog să mă ajutați cu câteva sfaturi. An urma cu un an și jumătate am cumpărat un autoturism nou vw Jetta și de atunci numai probleme. Dimineață la pornirea autoturism la rece se aud zgomote in parte stânga față. A fost schimbate 2 volante și o cutie de viteze și acuma, după aproape un an a început să se audă din nou aceleași zgomote ca și în cazul intervențiilor anterioare. Am făcut o cerere de reparație din nou și am primit un răspuns la care mă așteptam " zgomotele sunt zgomote normale de funcționare". Va rog sa- mi spuneți cui să mă mai adrese și cum pot să-mi repar mașină. De cate ori am dreptul sa fac cereri de reparație? Cum ar putea protectia consumatorilor să mă ajute?Mulțumesc!
Nu ma poate ajuta nimeni?