Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita salariu timp partial
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita salariu timp partial

Buna ziua , am un CIM cu 2 ore (timp partial) cu un salariu de incadrare de 550 lei . Are drept executorul judecatoresc sa imi popreasca 1/3 din restul de plata? Multumesc.
Da. Are drept sa oprească o treime din toate veniturile Dvs cu excepția celor prin lege
Multumesc, citisem undeva ca daca veniturile sunt sub jumatate din minim pe economie nu pot fi executate. Este valabil? Multumesc.

Petre Enache a scris:

Da. Are drept sa oprească o treime din toate veniturile Dvs cu excepția celor prin lege