Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PLATA ZILELOR DE CONCEDIU DUPA CONCEDIERE DISCIPLINARA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PLATA ZILELOR DE CONCEDIU DUPA CONCEDIERE DISCIPLINARA

Buna ziua
Am un angajat care a lipsit nemotivat de la locul de munca de pe data de 30 decembrie. Pe data de 5 ianuarie i-am platit salariul aferent, intre timp am incheiat procedurile de cercetare disciplinara si i-am desfacut contractul de munca pe baza absentelor nemotivate si neprezentarii la cercetarea disciplinara.
Angajatul avea un numar de 10-15 zile de concediul de odihna disponibile. Mai sunt obligat sa i le platesc ??
Compensarea zilelor de CO neefectuate la incetarea c.i.m. , este obligatorie indiferent de modalitatea de incetare a acestuia.