avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1067 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj parti sociale
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj parti sociale

Buna seara,
In fiecare an angajatorul meu ma recompenseaza ptr munca desfasurata prin acordarea unor actiuni gratuite tranzactionate pe piata reglementata BVB, ma intereseaza daca in cazul divortului aceste actiuni care mi-au fost acordate ca bonus, sunt considerate bun comun si fac obiectul partajului? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 22:16, 6 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Sunt bun propriu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj corne_daria corne_daria buna ziua.as dori daca se poate sa ma ajutati,in urma cu 2luni am divortat de sotul meu(s-a terminat procesul)as dori sa bag partajul ce acte sunt ... (vezi toată discuția)
Partaj Adrianaing Adrianaing Buna seara!Ma intereseaza, in caz de partaj, care sunt drepturile sotiei neasociate din firma sotului acesta fiind asociat unic,, in conditiile in care firma ... (vezi toată discuția)
Partaj in urma divortului adina_culea adina_culea Buna seara. De curand (16 sept) am divortat de sotul meu. In timpul casatoriei am cumparat o casa, jumatate din casa fiind achitata dintr-un credit pentru ... (vezi toată discuția)