Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de somaj?

Va rog, sa-mi raspundeti, daca pot beneficia de somaj in conditiile in care am depus dosarul de pensionare la limita de varsta la data de 28.10.2009. Precizez ca nu am primit decizia de pensionare, cartea de munca este inchisa si depusa la Casa de Pensii cu dosarul necesar pentru pensionare, iar firma unde lucrez in continuare intra in reducere de personal (lucrez in aceasta firma din 1984). Va multumesc.
nu puteti, fiindca a-ti depus cerere de pensionare chiar daca nu a-ti primit decizia de pensionare, inteleg ca urmeaza sa o primiti, cartea de munca a fost inchisa cu articol propus pentru pensionare , nu se pot intercala cele doua situatii somaj si pensie, doar in conditiile in care dosarul de pensionare va fi respins e posibil