Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere

Buna ziua, am fost concediat in data de 15.12.2018, fara ca eu sa semnez demisia, motivul a fost predarea perimisului de conducere timp de 3 luni, iar angajatorul a inventat motivul că doar de o lună a fost înștiințat.
Am fost si am discutat cu angajatorul si nu doreste sa ma primeasca inapoi la locul de munca.
Avantajul meu este că beneficiez de stimulent de inserție și angajatorul nu are dreptul sa ma demisioneze, in acest caz, cum pot proceda? Angajatorul este obligat sa ma primeasca înapoi la muncă? Aș vrea sa stiu ce este de făcut dacă nu mă primeste înapoi la locul de muncă
Ori ati fost concediat ori ati demisionat ???
Am fost concediat
Care este data incetarii c.i.m. si cu ce articol a incetat c.i.m.?
Data incetarii contractului este: 15.12.2018, nu stiu cu ce articol, patronul a incetat contractul de munca fara semnatura mea.
Motivul incheierii contractului de munca a fost faptul ca permisul de conducere a fost suspendat pe 3 luni si nu pe o lună ( acest motiv a fost inventat de ei, eu inștiințâdu-i ca voi preda permisul 3 luni)