Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie.

Buna seara.Revin,pt.ca nu inteleg nimic din ce spun cei de la casa de pensii!! Deci, am iesit la pensie in 2002,luna mai,dupa 20 de ani de conditii speciale din subteran,Valea Jiului.An nastere nov.1955zi 28.Dupa noile preveder sau noua lege 221 pot beneficia de majorarea de 50% al punctajului de pensie.Multumesc .
Da.
Sper ca stagiul d-voastra complet de cotizare este de 20 ani.
Este mentionat in decizie.