Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... grupa 1 de munca.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

grupa 1 de munca.

Multumesc din nou ca mi-ati raspuns,dar cum eu sunt afon in ale legisltiei,am sa va dau date mai concrete.Am iesit la pensie in 2002,luna mai,20 ani in subteran,mina,in Valea Jiului,conf. legii 19, stagiu de cotizare complet de cotizare 20 ani,avand atuci varsta de 46,6 ani,anul nasterii 1955,luna 11.Acum ce se va intampla?Multumesc anticipat si mii de scuze pt.insistenta mea nepoliticoasa.
Nu mai deschideti alte topicuri.
Continuati discutia acolo unde ati inceput-o.
Intrati in aceasta recalculare.
Vi se acorda 50% puncte suplimentare pentru activitatea din grupa I.
Se aduna puncte aferente pensiei in plata cu cele suplimentare.
Totalul se va imparti la 20 de ani(stagiul complet).
Rezultatul din aceasta impartire = Noul punctaj mediu anual, ce va intra in plata incepand cu luna octombrie 2018.