Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua

Am o cunostinta care recent a împlinit 18 anii aceasta a locuit în județul ilfov pana acum 2 anii de ceva timp este "căsătorită" in bucurestii .acum ceva timp am aflat ca nu are buletin de la vârsta de 14 anii..acolo in ilfov nu are pe nimeni părinți sunt despărțiți mama plecată în străinătate tatăl a decedat bunici la fel..intrebarea mea este cum își poate face buletinul aici ..cineva este dispus să o ia în spațiu dar altcineva ia spus că ii trebuie buletin provizoriu de acolo din ilfov..il poate in face direct in bucurestii originalul nu provizoriu??.
Si daca da imi puteti spune de ce acte ar avea nevoie..
Multumesc frumos
Certificat de nastere. Proprietarul care doreste sa o ia in spatiu trebuie sa fie prezent si sa aiba actele casei in original.
Deci este posibil direct aici in bucuresti ?

Ana-Maria Dutescu a scris:

Certificat de nastere. Proprietarul care doreste sa o ia in spatiu trebuie sa fie prezent si sa aiba actele casei in original.

Da.