avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie unica și 390
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie unica și 390

Am deschis recent o intreprindere individuala cu sistem real, neplatitor de tva, o să facturez pentru o firmă din Ungaria pentru prestări servicii pentru prelucrare date. Intrebarea mea este ca langa declaratie unica trebuie sa depun declaratie 390? Sau sunt și alte declaratii pe care trebuie sa depun? Am nevoie de cod special tva?

Alte discuții în legătură

Tva servicii natalia2010 natalia2010 Buna ziua. Ma confrunt co o situatie in legatura cu TVA-ul serviciilor si va rog sa ma ajutati. Intrebarea1. O societate din Romania (platitor de TVA) ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie intrastat gabriela15 gabriela15 Buna ziua, Am infiintat de curand o I.F., cu activitate consultanta manageriala, deoarece am o colaborare cu o firma din Ungaria. M-am inregistrat ca ... (vezi toată discuția)
Inregistrare ca platitor de tva sasug sasug Buna ziua, Intreprindere Individuala, cu sediul in Romania, am o colaborare cu o firma din Ungaria, prestez servicii de dirigentie de santier pe teritoriul ... (vezi toată discuția)