Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Proprietari membri/nemembri ai A.P. ; studii si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Proprietari membri/nemembri ai A.P. ; studii si calitate cenzor

In situatia decesului proprietarului membru al A.P., mostenitorii (sotia sau copilul) pastreza calitatea de membru al A.P. sau trebuie sa faca cerere scrisa ? Cenzorul membru A.P, poate avea minim studii medii in domeniul economic,/ proprietar nemembru nu poate fi ales cenzor/ persoana fizica angajata cu contract de prestari servicii-studii superioare...este corect ?
da, corect, deci art.12 arata ca ,,persoanele cu studii economice superioare cu diplomă recunoscută de Ministerul Educaţiei Naţionale şi experienţă în activitatea financiar-contabilă de cel puţin 5 ani,,, deci economist, nu neaparat membru CECCAR.
,
Va multumesc.