avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate copertina policarbonat
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

copertina policarbonat

trebuie acordul asociatiei de proprietari pentru o copertina din policarbonat montata pe geamul apartamentului meu ??
Cel mai recent răspuns: Miha2003 , utilizator 19:54, 13 Februarie 2019
Trebuie sa detineti un proiect. Daca schimbati fatada blocului este nevoie de acordul asociatiei de proprietari si aviz de urbanism.
Avand in vedere ca prin instalare copertina urmeaza sa interveniti asupra partii comune de condominiu,obligatoriu aveti nevoie de acordul asociatieid e proprietari
pentru copertina exterioara este necesar proiect tehnic,autorizatie de constructie
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copertina de policarbonat Miha2003 Miha2003 Ce aprobări trebuie sa obțin pentru a .mi monta la geamul apartamentului meu o copertina din policarbonat .Mentionez ca este necesară aceasta copertina ... (vezi toată discuția)
Autorizatie inchidere balcon glabela glabela Buna ziua , pentru inchiderea balconului cu tamplarie pvc si geam termopan este necesara autorizatie de constructie. Va rog sa precizati articolul din legea ... (vezi toată discuția)
Lnformatie reabilitare termica pe cont propriu andreeaene andreeaene Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti in urmatoarele 3 probleme: 1.deoarece reabilitarea termica efectuata de Primarie nu se stie daca si cand se va face, ... (vezi toată discuția)