Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Atestat puericultura - copie sau original?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Atestat puericultura - copie sau original?

Buna ziua, as dori sa stiu daca sunt obligat sa le predau originalul atestatului meu de puericultura, eu le-am dat deja un scan pe mail celor de la munca, insa nu mi se pare normal sa le dau originalul, consider ca acela ar trebui sa fie strict in posesia mea.
Si in cazul in care nu-mi vor fi platite zilele acelea, ci imi va fi desfacut contractul pe motiv disciplinar, in consecinta celor de la munca neluandu-mi in calcul acel atestat pe care l-as fi prezentat, ce as putea face concret? Cum as putea sa demonstrez ca l-am predat lor?

Va multumesc anticipat!
Se poate da o copie conforma cu originalul.

Concediul paternal trebuia aprobat de catre angajator , in baza cererii dvs. ...