Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Din concediu medical in somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Din concediu medical in somaj

Buna ziua, ma aflu in concediu medical pentru urmatoarele 30 de zile si tocmai am fost anuntata de la firma unde lucrez ca se vor face reduceri de personal si voi fi trecuta in somaj. Intrebarea mea este daca pe perioada concediului medical pot fi trecuta acum in somaj? Sau dupa terminarea lui?
kdiana, utilizator