Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Analiza de risc la securitate fizică
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Analiza de risc la securitate fizică

Aceasta analiza trebuie facuta si de persoanele fizice sau numai de societati comerciale?

george-neagu, moderator
Se poate face numai de catre firme si/ sau persoane fizice autorizate in conditiile Legii nr. 333/2003.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_479...
multumesc de raspuns
Dar intrbarea mea era alta...eu ca persoana fizica cu un scm medical(nu e pfa..sunt persoana fizica comform unei legi speciale..si nu e caracterizata ca activitate economica)..trebuie sa-mi fac analiza de risc
Intr-un cabine medical, chiar daca functioneaza in baza unei legi speciale sunt substante periculoase care trebuie inchise sub cheie si asigurate, motiv suficient pentru a fi necesara o analiza de risc la securitate fizica.
Puteti contacta politia si cere o parere, in urma vizionarii locatiei.