Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Risc la securitate fizica
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Risc la securitate fizica

Buna ziua
Un salon de infrumusetare care functioneaza in spatiul unei Societati Cooperative este obligat sa aiba un raport de evaluare de risc la securitate fizica ?
Mentionez ca Societatea Cooperativa a fost inregistrata in anul 2014, iar in spatiul detinut, functioneaza un salon de infrumusetare inchiriat catre un PFA.
Analiza de risc la securitate fizica are in vedere mai multe elemente, respectiv - locatia, caile de comunicatii, amplasamentul locatiei, valori existente, etc. Se solicita de catre proprietarul locatiei si se emite pentru intreaga locatie, firma dvs. facand parte din locatie.
Contactati o firma specializata (gasiti pe internet, din judetul dvs.) pentru o consultatie contracost, in urma vizionarii locatiei/ deplasarii in teren.
Obligativitatea întocmirii analizei de risc la securitatea fizică revine celui care folosește spațiul respectiv, în cazul de față chiriașului.
Daca locatia respectiva detine deja o analiza de risc la securitate fizica, se completeaza aceasta cu cea specifica firmei chiriasului.