Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere factura abonament software PFA neplatitor ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere factura abonament software PFA neplatitor TVA, neinregistrat la ROI

Buna ziua,

Sunt un PFA neplatitor de PFA si neinregistrat la ROI, pot sa deduc un abonament lunar software Adobe sau un abonament Dropbox? (ambele au sediul in Irlanda)
Bineinteles ca acestea sunt cheltuieli deductibile.
Chiar daca nu am cod de TVA intracomunita?

Iulian Manea a scris:

Bineinteles ca acestea sunt cheltuieli deductibile.