Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasaport minor expirat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasaport minor expirat

Buna ziua! Ma numesc gabriela locuiesc cu fiica mea minora in germania iar in ianuarie ia expirat pasaportul . Programarea la consulatul din bonn pentru alt pasaport am primito pentru data de 2 iulie. Astazi am primit o scrisoare de la statul in care locuiesc ( brilon nrw) in care ma anunta ca voi fi amendata cu 3000 de euro daca nu arat o dovada a unui pasaport valabil pt copil. Problema este ca nu am cum pt ca unul nou ii voi face tocmai in iulie cand suntem programate la consulat. Ce pot face ? Mentionez ca si eu si copilul locuim legal si cea mica merge la scoala. Va multumesc mult pentru un raspuns!
Aratati-le programarea.