Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere impotriva ANP
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere impotriva ANP

Buna ziua, se poate formula plangere impotriva ANP, in conditiile in care unui detinut i s-a administrat in mod repetat un medicament ce i-a provocat soc anafilactic sever de fiecare data?
Va multumesc
Bineinteles.
Si medicul ar trebui dat in judecata in afara de ANP si penitenciar deoarece acesta este principalul responsabil.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat