avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia 112 - ce inregistram in cazul CIM suspendat ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia 112 - ce inregistram in cazul CIM suspendat art. 50, 54 din Codul muncii

Buna,

Cum trebuie sa fie reflectate in Declaratia 112 situatiile persoanelor care au CIM suspendat in baza art. 50, 54 (cfs studii sau interese personale) din Codul muncii?
Exista posibilitatea/obligatia ca persoanele acelea sa fie intregistrate cu venit 0?
Este corect ca acele persoane sa nu fie trecute in declaratia 112?

Alte discuții în legătură

Plata cas datorat de angajator teom24 teom24 Am o firma cu un angajat pe care am fost nevoit sa-l trimit in concediu fara plata pe o perioada de trei luni.Intrebare: pentru perioada respectiva eu ca ... (vezi toată discuția)
Preaviz daniela-claudia daniela-claudia Un salariat se afla in cele 20 zile de preaviz. Dupa primele 10 zile de preaviz (concediere din motive care nu tin de persoana salariatului) acesta solicita ... (vezi toată discuția)
Concediul fara salariu in revisal 506 bvr bvr Buna ziua! Stiou ca exista discutii in cadrul altor subiecte deja deschise pe tema hg 500/2011, dar poate ar fi bina sa facem o discutie separata referitor la ... (vezi toată discuția)