Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incheiere conventie pn cadrul unui ONG
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incheiere conventie pn cadrul unui ONG

Un ONG /asociatie non profit, poate sa incheie conventie pt. niste absolventi? Cei care sunt eligibili pt. art.80 legea 76/2002, sunt si pentru ONG-uri sau asociatii non profit?
Da, prevederile art.80 legea 76/2002 se aplica si la ong-uri ca si codul muncii. Va rog sa citit si la adresa [ link extern ]
dar ONG-urile nu functioneaza pe baza de contract de voluntariat? Cum sa retii si virezi contribututii la stat?
ONG-urile pot avea calitatea de angajator, situatie in care se incheie contracte individuale de munca.
si asociatia non profit?Incheie contract de munca?Se paote beneficia de conventie (art.80,legea 76/2002)in baza ei?
Da, se poate beneficia de acea subventie.