Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Acordare tichetele cadou
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Acordare tichetele cadou

Buna ziua, m-ar interesa ce conditii trebuie sa indeplinesti din punct de vedere financiar ca si S.A. pentru a putea da tichete cadou.
Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator
Acordarea tichetelor de masă, tichetelor cadou, tichetelor de creșă, voucherelor de vacanță și a tichetelor culturale este reglementată, de la 1 ianuarie 2019, de o singură lege, și anume de Legea nr. 165/2018 privind acordarea biletelor de valoare.
Orice Angajator, indiferent de forma de organizare trebuie sa prevada in buget sume pentru aceasta destinatie.