Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ansamblu autovehicule
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ansamblu autovehicule

Am fost amendat pentru ca aveam un AUTOTURISM si tractam o platformă cu masina pe ea. Polițistul mi a cerut licenta de transport. Legea din România prevede ca autoturismele NU SE LICENTIAZA. Ce pot face ? Practica judecătorească?
Depuneti plangee contraventionala impotriva Politiei rutiere prin care solicitati anularea procesului verbal de contraventie.. Plangerea contraventionala se depune n termen de 15 zile de la data primirii pocesului verbal la Judecatoria la care este arondat locul constatarii faptei.
ing. Ioan Ciobanu