avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1892 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Scoala si serviciu in acelasi timp
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Scoala si serviciu in acelasi timp

Buna ziua,
Cunosc persoane care au facut facultatea la zi si in acelasi timp a fost si la serviciu. In orase diferite la 500 km distanta. Sunt pontati in aceasta perioada, au incasat salarii dar au obtinut si diploma...
Carei institutii as putea sa ma adresez cu o sesizare?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 00:47, 22 Februarie 2019
Care este problema dumneavoastra juridica, de fapt?
Cand v-or solicita pensie de varsta , se va lua in calcul perioada in campul muncii .
cu ce ati fost prejudiciat? ce pretentii aveti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Armata si facultatea se valorifica la stabilirea pensiei pentru limita de varsta? CYBORG CYBORG Buna ziua! 1. Facultatea se ia in calcul la stabilirea pensiei la limita de varsta? 2. Anii de armata ...idem?( am facut armata intre 1974-1975) Va ... (vezi toată discuția)
Despre pensie de invaliditate Geoc78 Geoc78 Buna ziua, Doresc sa intreb daca se iau in consideratie, anii de facultate (la zi) la calculul pensiei de invaliditate, sau doar la pensia de varsta? (vezi toată discuția)
Facultatea se considera vechime? Nico-Lavi Nico-Lavi Buna ziua, sunt inca studenta la zi la UPB si as vrea sa stiu daca pe perioada facultatii am fost angajata dar doar sezonier iar unde m-am angajat mi s-a spus ... (vezi toată discuția)