Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Schimbare titular alocatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Schimbare titular alocatie

Buna ziua eu sunt titularul alocatie copiilor si as vrea sa schimb pe tatal copiilor noi nu suntem casatoriti cum as putea si de ce ai nevoie eu sunt in Italia de mult timp
Depuneti la AJPIS o Cerere pentru schimbarea reprezentantului legal beneficiar de alocaţie

Documente necesare: copie BI/CI reprezentant legal vechi şi reprezentant legal nou şi copie a certificatului de nastere a copilului