Forum Discuţii juridice Executare silită buna ziua! ma poate ajuta cineva cu un sfat? ce pot ...
Discuție deschisă în Executare silită

buna ziua! ma poate ajuta cineva cu un sfat? ce pot face cu poprirea?

lucrez cu carte de munca.....dar 1/3 din salariul net este oprit de executor......am incercat sa cer un angajament de plata mai mic....dar nu am gasit intelegere.castig 1500 lei...iar 500 sunt opriti....stau cu chirie...si nu mai pot face fata!! va multumesc!!
angajatorul stie ca stau cu chirie.....dar nu mi-a cerut contractul.....el mi-a zis ca respecta legea!!! iar de facut contestatie unde anume sa fac?
In termen de 15 zile de la primirea somatiei sau infiintarea popririi la Judecatoria unde aveti domiciliul
DenisRif, utilizator
Puteti avea sansa ca Instanta sa dispuna macar reducerea popririi daca prezentati asemenea dovezi precum si alte situatii ,respectiv persoane in intretinere (copil minor , sotie fara venituri , parinti in ingrijire ,etc)
DenisRif, utilizator
eu am poprire de aproape 1 an......!!!
plus ca suma pe care o datorez este de 3 ori mai mare....!!