Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Apel ordin protectie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Apel ordin protectie

Ordin judecat pe 31.01.2019 cu apel in 3 zile.Apel declarat pe 1.02.2019.intrebarea este:au trecut 20 de zile de la declarare apel,in cat timp cf lrgii de judeca un astfel de apel? Eu a citit ca in 5 zile.Ce pt face in sitiatia asta?pot face plangere la CSM?
Buna ziua,
Termenul se da si functie de incarcarea instantei.
Nu poate nimeni fi sanctionat pentru ca instantele nu au spatii, judecatori, au incarcari mult peste limite, etc.
Poate faceti o plangere impotriva ministrului justitiei care ar trebui sa se ocupe de toate astea nu de prostiile de care se ocupa.
Termenele respective sunt teoretice realitatea în,, teren",este cu totul alta,nu aveti nici o sansa cu plângeri,sesizări etc.
Formulați o cerere de urgentare, eventual prin avocat.