Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calitate procesuala pasiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calitate procesuala pasiva

Poate avea administratorul, ca reprezentant al angajatorului, calitate procesuala pasiva intr-un proces privind drepturi banesti, indreptat impotriva sa de catre un salariat? Societatea comerciala - angajatorul, este in insolventa si exista dosar pe rol.
Multumesc
Nu are calitate procesual pasiva, in cazul aratat de d-oastra.
Calitatea procesula pasiva o are angajatorul ... in speta, societatea comerciala.