Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda rovineta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda rovineta

Dacă camera ma înregistrat în data de 13.10.2018 si procesul verbal a fost făcut pe dat de 29.01.2019 si trimis
( primit de mine) pe data de 21.02.2019 0 mai plătesc????
O platiti.
Daca dvs considerati ca e neintemeiat, contestati PV_ul.
O plătiți la jumătate, adică 125Ron în 15 zile de la primire PV. Termenul de prescriere e de 6 luni de la data săvârșirii (4 luni maxim intre data săvârșirii și cea a întocmirii PV și maxim 2 luni pentru comunicare). Ziceți mersi, acum un an erau 8 luni.

Dacă nu credeți, procedați cum v-a indicat d-na avocat.
latka, utilizator