Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... comitet executiv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

comitet executiv

In statut as propr se prevede 7membri ptr com executiv, dar ad ge a ales doar 5 in ultimii 12 ani. dintr-un nr de 43 proprietari Hot ad generale ordinare sunt legale ?
~ Conținut șters la cerere ~
Statutul prevede numarul maxim de membrii ai comitetului executiv
In conditiile in care nu exista proprietari interesati sa exercite suplimentar problemelor profesionale si personale si obligatii fata de asociatia de proprietari si adunarea generala a votat 5 membrii in comitetul executiv,hotararea participantilor la adunarea generala se incadreaza in limitele legal prevazute
ynocentta, utilizator