Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Cadru Medical
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Cadru Medical

As dori sa stiu cand si in ce conditii se poate infiinta un cabinet medical cu cadru medical intr-o fabrica/institutie si ce spune legea legat de acest lucru .

Multumesc Frumos .
In primul rand, in cadrul firmei trebuie sa existe spatii special amenajate si dotate conform normelor sanitare, iar in organigrama firmei trebuie sa fie prevazute posturi pentru cadrele medicale.
Este necesara autorizatie de functionare emisa de catre DJSP pentru spatiu si dotari, iar pesonalul medical sa fie avizat de catre DJSP.