avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Dispozitie de plata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Dispozitie de plata

Ce cont sa folosesc pt inregistrarea in registrul de casa a unei dispozitii de plata catre un client cara a platit un avans pt o lucrare si intre timp s.a razgandit si nu mai doreste efectuarea lucrarii
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 14:52, 1 Martie 2019
4111 = 5311

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Forme legale de plata andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 Buna ziua, am si eu urmatoarea situatie in contabilitate. Am incasat un client (persoana juridica) prin banca (cont colector), apoi peste cateva zile clientul ... (vezi toată discuția)
Tva la avans incasat camicami camicami Am incasat prin banca avans de la un client.Nu am emis factura.Trebuie sa colectez TVA din valoare avansului incasat prin banca ? Daca nu colectez,ce se ... (vezi toată discuția)
Contari bonuri fiscale mamon mamon Buna ziua!Va rog sa-mi spuneti cum este corect sa inregistrez in contabilitate urmatoarele: Am deschis pct de lucru,prestare servicii(masaj),am achizitionat ... (vezi toată discuția)