Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Repartizare cost reparare acoperis
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Repartizare cost reparare acoperis

Am urmatoarea situatie: acoperisul necesita reparatii - sunt 4 proprietari in imobil demisol+parter+etaj+pod.
Podul este impartit in 2 spatii - unul este proprietate explicita a unui proprietar iar restul sunt spatii comune, cu ponderi specificate in cadastru.
In acest caz cum se face repartizare costurilor de reparare a acoperisului ?

Multumesc,
Dragos
Costurile cu repararea se face conform părții indivize din imobil , mai ales că aveți ponderea specificată in cadastru nu ar trebui să aveți probleme .