Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... plangere impotriva vecinilor cu animale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

plangere impotriva vecinilor cu animale

Buna ziua. Din 2017 avem probleme cu venicii care au foarte multe animale si cu toate ca am facut plangere , au primit amenda si cam atat. au dreptul sa tina 5 vaci daca nu gresesc si ei au undeva la 30, plus porci si pasari de curte. E foarte mare mizerie, miros neplacut, apa nu e potabila in fantana, sobolani si soareci cu miile. Ce e de facut ?
Inteleg ca se intampla undeva la tara acest lucru.
Căutați avocat din zona ca sa va analizeze cazul in funcție de toate aspectele zonale.
Trebuie examinate actele, normele locale, cutuma si discutat cu dvs.

Avocat Claudiu Lascoschi
Baroul București
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat