Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... valabilitatea unei asigurari auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

valabilitatea unei asigurari auto

Ieri am avut un accident auto,vina apartinandu-mi in totalitatea. Din fericire, am reusit sa completam o intelegere amiabila, dandu-i copie dupa asigurarea mea. Problema este ca asigurarea auto si toate celelalte acte ale masinii sunt pe numele tatalui meu, care a decedat in august, anul trecut si inca nu am facut succesiunea cu fratele meu. Intrebarea mea este daca cei de la asigurari vor acoperi daunele de la masina in aceste conditii sau va trebui sa le suport eu?
maryamarya89, utilizator
Intrucat nu se cunoaste cine va fi proprietarul autoturismului asiguratorul este indreptatit sa amane solutionarea dosarului de dauna. Incercati sa discutati cu asiguratorul poate se gaseste o solutie de rezolvare a problemei dvs.
Ioan Ciobanu, Expert judiciar