Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Locuri de parcare handicap
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Locuri de parcare handicap

Acel cartonaș albastru emis pentru personale cu handicap sunt valabile pentru o singura mașina sau pentru toate care le deține personala cu handicap?
Documentul emis de catre primaria teritoriala pentru persoana detinatoare de decizie/certificat de incadrare in grad de handicap este valabil pentru un singur vehicul,rescpectiv pentru acela pentru care solicitantul a depus documentele justificative