avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este necesara autorizatie de joc de noroc pentru asa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este necesara autorizatie de joc de noroc pentru asa ceva?

Buna ziua,
Dupa ce am citit legea legata de jocurile de noroc, am interpretat cum ca pentru ceva de genul acesta
[ link extern ]

ar fi nevoie de autorizatie de jocuri de noroc fiind vorba de alocarea premiului folosind un instrument de atribuire aleatoriu si punand in vanzare bilete expre pentru acest concurs.

Va rog sa imi confirmati sau infirmati aceasta informatie

Multumesc
Cel mai recent răspuns: R()bert , utilizator 07:17, 5 Martie 2019
Buna ziua,
Rog sa imi spuneti daca am plasat intrebarea in categoria gresita.
Multumesc
Este o speta așa interpretabila?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este necesara autorizatie pentru joc de noroc? R()bert R()bert Buna ziua, Dupa ce am citit legea legata de jocurile de noroc, am interpretat cum ca pentru ceva de genul ... (vezi toată discuția)
Reglementare organizare concursuri online cu premii in bani mirreely mirreely ce lege reglementeaza organizarea concursurilor online , in care premiile sunt in bani ?! caracteristicile concursului sunt : pentru participarea la concurs ... (vezi toată discuția)
Site cu premii bugz bugz Buna, Ma gandeam cu un prieten sa facem un site cu premii dar nu stiu din punct de vedere legal ce trebuie sa facem pentru un site de genul. In ce ... (vezi toată discuția)