Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este necesara autorizatie de joc de noroc pentru asa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este necesara autorizatie de joc de noroc pentru asa ceva?

Buna ziua,
Dupa ce am citit legea legata de jocurile de noroc, am interpretat cum ca pentru ceva de genul acesta
[ link extern ]

ar fi nevoie de autorizatie de jocuri de noroc fiind vorba de alocarea premiului folosind un instrument de atribuire aleatoriu si punand in vanzare bilete expre pentru acest concurs.

Va rog sa imi confirmati sau infirmati aceasta informatie

Multumesc
Buna ziua,
Rog sa imi spuneti daca am plasat intrebarea in categoria gresita.
Multumesc
Este o speta așa interpretabila?